Piotr Kawuza

Właściciel w The Accountant Piotr Kawuza

Wykształcenie

Ukończył studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej. Posiada certyfikat głównego księgowego z potwierdzeniem posiadania kwalifikacji zawodowych (wydawany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w Warszawie – członka Międzynarodowej Federacji Księgowych IFAC).

Posiada certyfikat na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych o nr 52752.

Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez studia ACCA oraz szkolenia w zakresie finansów oraz podatków.

Doświadczenie

Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczął w 2003 r. w jednej z pierwszych w Polsce spółek typu joint venture MMI International należącej do niemieckiego Holdingu Schieder Moebel Holding przechodząc od księgowego ds. eksportu i podatków do zastępcy głównego księgowego i specjalisty ds. podatku VAT. Następnie w ramach zmian strukturalnych przechodził do spółek powiązanych z grupą, w których również pełnił te same funkcje.

Po ogłoszeniu upadłości grupy Schieder pracował w jednej ze spółek powiązanych u syndyka masy upadłościowej na stanowisku pełniącego obowiązki głównego księgowego. W efekcie końcowym spółka zaczęła generować zyski i została ponownie sprzedana a wraz z nią przeszedł do nowego podmiotu. W maju 2015 r. podjął równoległą współpracę z firmą Zortrax S.A. na stanowisku głównego księgowego. Po dwóch latach postanowił odejść w celu stworzenia pozycji umożliwiającej działanie na każdej płaszczyźnie finansów.

„Moja rodzina jest najwyższą wartością a moja praca jest jedną z moich największych pasji. Oprócz tego czynnie uprawiam: bieganie, boks, zapasy, MMA, strzelectwo sportowe. Cenię sobie również dobre kino i od niedawna jazdę konną.”